Jak wybrać odpowiednie spodenki do każdej figury?

Dobrze dobrane szorty mogą być świetnym elementem letniej stylizacji, dlatego warto wiedzieć, jak dopasować model do sylwetki. Dziś, w czasach, gdy „pozytywność ciała” staje się coraz ważniejsza – skupiamy się na demonstrowaniu siły i kształtowaniu sylwetki tak, aby zrównoważyć jej proporcje.

Niczego nie ukrywamy, bo każde kobiece ciało jest piękne! Stylowe szorty, które dopasowują się do sylwetki, mogą być świetną podstawą każdego codziennego looku.

Jak dobrać szorty do naszej figury?

  • Szerokie biodra nie powinny przeszkadzać w noszeniu szortów. W końcu pośladki to także nasz kobiecy atut! Kiedy nasze biodra są szerokie i wąskie, czyli typowo mamy kształt gruszki, warto podkreślić naszą sylwetkę modelkami z wysokim stanem i rozkloszowanymi nogami. Świetnie sprawdzą się szorty z talią papierowej torby, szczególnie z paskiem, który jeszcze bardziej podkreśli talię. Wtedy warto również zastosować lekką tkaninę w jednym kolorze, jeśli zależy nam na wzorze, najlepiej w pionowe pasy, które pozytywnie wpłyną na naszą sylwetkę. Ważne jest również podkreślenie góry i umieszczenie koszuli wewnątrz szortów lub założenie jej na ciało.
  • Jeśli masz sylwetkę jabłka, musisz poszukać szortów, które zwrócą uwagę na Twoje piękne nogi, a nie na brzuch, który chcesz ukryć. Unikaj noszenia szortów z bardzo niskim i wysokim stanem. Oba modele pokażą brzydki okrągły brzuch. Idealne byłyby szorty oparte o naturalną talię, a co najważniejsze nie przylegające do niej. Unikaj ozdób i marszczeń w talii.
  • Brak wyraźnie zaznaczonej talii. Dzięki takiej figurze możesz śmiało wybierać więcej stylów zdobienia. Dobrze sprawdzają się luźne fasony, plisy, falbany i falbany. Dodatkowy materiał zapewni równowagę między biodrami a talią. Dobrze sprawdzają się spodenki z wysokim stanem, w kształcie litery A, prążki i marszczenia – te szorty idealnie dopasują się do Twojej sylwetki.