Czy trendy rzeczywiście wracają co parę lat?

Znawcy mody kobiecej twierdzą, że tzw. trendy modowe wracają co kilka lat i są chętnie lansowane przez największych światowych projektantów, co później ma swoje przełożenie w asortymencie dostępnym w najpopularniejszych sklepach odzieżowych. Moda z minionych lat staje się inspiracją do nowych projektów, a styl vintage jest chętnie wybierany przez modystki z całego świata. Które elementy mody 2022 są żywym odzwierciedleniem trendów z przeszłości? Przyjrzyjmy się temu wspólnie.

Trendy wracają! Ubrania i dodatki w stylu vintage znów modne!

Chyba najbardziej rzucającym się elementami damskiej garderoby, które bezpośrednio nawiązują do stylu vintage, są spodnie tzw. dzwony. I choć oryginalnie, w latach siedemdziesiątych, były one najczęściej z wysokojakościowego dżinsu, to dzisiaj wykonane są z najróżniejszych rodzajów materiałów w różnorodnych wzorach i kolorach. Na sam widok chciałoby się zacząć nucić największe hity z tamtych lat. Panie wybierające fasony z wysokim stanem mogą cieszyć się optycznie wydłużonymi nogami.

Szczególnie popularne ostatnio stały się również ubrania wykonane z syntetycznej skóry. Mowa tutaj o spodniach, sukienkach, spódnicach oraz kurtkach. Są niesamowicie modne. Niewiele osób jednak wie, że i one są zaczerpnięte ze stylu vintage, a dokładniej nawiązują do stylu grunge z lat dziewięćdziesiątych. I choć kiedyś kojarzone wyłącznie z fanami cięższego brzmienia, to dzisiaj są to elementy mody kobiecej obecne chyba w każdej szafie modystki.

Fantastycznym dodatkiem w stylu minionych lat są również fikuśnie okulary przeciwsłoneczne. Mowa tutaj o dużych, przyciągających wzrok oprawkach w różnorodnych kolorach. To niemalże żywa historia! Takie okulary były lansowane szczególnie w tzw. szalonych latach osiemdziesiątych.

Jak widać po kilku przykładach, moda kobieca rzeczywiście co jakiś czas powraca. Być może zatem warto nie pozbywać się ciuchów, które są już w szafie, bo istnieje duża szansa, że ponownie wrócą do światowych trendów!

 

One thought on “Czy trendy rzeczywiście wracają co parę lat?

Dodaj komentarz