Makijaż dopełnieniem idealnego wyglądu

Zadbany wygląd jest zawsze modny. Bez względu na zmieniające się style i trendy, kosmetyki do makijażu powinny podkreślać kobiecą urodę.

Moda na makijaż

Tak, jak w ubraniach, tak i w makijażu można mówić o modzie. Tym, co jest tredny, a czego raczej nie powinno się już widywać na kobiecej twarzy. Przede wszystkim dotyczy to palety kolorystycznej, która zmienia się praktycznie w każdym sezonie.  Z reguły latem pojawiają się kolory mocniejsze, odważniejsze, kojarzone z tropikalnymi wakacjami. Zima to raczej delikatniejsze i chłodniejsze barwy.

Również konkretne elementy makijażu, jak, np. kocie oko, czy usta widocznie obrysowane konturówką, pojawiają się i znikają z, proponowanych na dany sezon przed wizażystów znanych marek kosmetycznych, makijaży.
Wystarczy spojrzeć na to, jak malowały się kobiety w poprzednich dziesięcioleciach. Bez trudu można określić po wyglądzie i makijażu, że, np. konkretny film kręcony był w latach osiemdziesiątych, a zdjęcie pochodzi z lat pięćdziesiątych.

Co jest zawsze modne w kobiecym makijażu ?

Uroda delikatnie podkreślona makijażem typu make-up no make-up. Czyli nałożenie kosmetyków w taki sposób, aby podkreślić urodę, zatuszować drobne mankamenty, a makijaż sprawiał wrażenie, jakby go w ogóle nie było. Wbrew pozorom jest to trudna forma malowania. Jednak po osiągnięciu wprawy w jego tworzeniu efekty są bardzo naturalne i pasują każdej kobiecie.
Zawsze można też zaufać kolorowi czerwonemu na ustach. Umiejętnie zaaplikowana czerwona pomadka to wyznacznik klasy, elegancki i oznaka ponadczasowego wizerunku.

Wychodząc z domu każda kobieta powinna zawsze mieć w swojej kosmetyczce:

  1. sypki puder do szybkich poprawek makijażu
  2. ulubioną pomadkę lub błyszczyk
  3. wodę termalną w spray’u

Bez względu na to, co polecane jest w danym momencie przez makijażowych specjalistów, warto pamiętać, że najpiękniejszy makijaż nie będzie idealny bez zdrowej, zadbanej cery.

 

One thought on “Makijaż dopełnieniem idealnego wyglądu

Dodaj komentarz