Codzienna pielęgnacja cery tłustej – podstawowe porady

Tłusta cera, to najczęściej cera z problemami. Dlatego wymaga szczególnie troskliwej, codziennej pielęgnacji. Jakie kosmetyki warto stosować? Oto kilka praktycznych wskazówek, które warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny.

Oczyszczanie i nawilżanie dla cery tłustej

Pierwszym krokiem w codziennej pielęgnacji powinien być dokładny demakijaż. Bez niego dalsze zabiegi nie mają większego sensu. Płyn micelarny czy mleczko kosmetyczne pomagają usunąć pozostałości kosmetyków kolorowych. Kolejny etap to staranne oczyszczanie skóry. Do tego celu idealnie nada się specjalny żel lub pianka. Dlaczego nie mydło? Mydła mają nieodpowiednie pH dla skóry twarzy. Mogą ją podrażniać i nadmiernie przesuszać, co powoduje zwiększone wydzielanie sebum. A więc uzyskujemy całkowicie odwrotny efekt od zamieszanego. Żeby codzienne oczyszczanie było bardziej skuteczne warto użyć specjalnej szczoteczki. Mechanicznej bądź manualnej.

Gdy skóra twarzy jest już nieskazitelnie czysta przychodzi czas na tonik. Ten kosmetyk przywraca prawidłowe pH skóry, Warto wybierać produkty, które nie mają w swoim składzie alkoholu. Działa on podobnie, jak mydło. Ostatnim krokiem w codziennej pielęgnacji jest nawilżanie. Wiele pań świadomie rezygnuje z używania kremu uważając, że tłusta cera nie potrzebuje dodatkowego nawilżenia. To duży błąd. Nowoczesne kremy mają lekką formułę i nie zatkają porów. Za to odżywiają skórę i poprawiają jej elastyczność.

O co jeszcze warto zadbać mając tłustą cerę?

Raz w tygodniu wykonujmy staranny peeling. Dzięki temu pozbędziemy się martwego naskórka oraz zanieczyszczeń. W drogeriach mamy do wyboru dwa rodzaje peelingów do twarzy. Mechaniczne i enzymatyczne.