Beads – wyjątkowa odsłona biżuterii

Słowo „beads” z angielskiego oznacza „koraliki”. Biżuterię typu beads tworzą różnego rodzaju koraliki, co czyni ją absolutnie wyjątkową. Myli się ten, kto uważa, że zarezerwowana jest wyłącznie dla najmłodszych. I choć faktycznie uwielbiają ją małe dziewczynki, równie wielki zachwyt wzbudza wśród znacznie starszych dziewczyn i kobiet. Można nosić ją na różne sposoby i tworzyć z niej oryginalne zestawy, które wspaniale podkreślą nasz indywidualny styl. Biżuteria beads jest propozycją dla każdego, zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Co warto wiedzieć na jej temat?

Beads, czyli moc koralików

Kolorowe, w szalonych oryginalnych barwach lub stonowane, jednokolorowe, okrągłe, owalne, kwadratowe lub z różnymi motywami – koraliki, bo o nich mowa, to kwintesencja biżuterii typu beads. Mogą pojawiać się w przeróżnych kombinacjach i zestawieniach kolorystycznych. Koraliki wykorzystywane w biżuterii typu beads mogą być wykonane z plastiku, szkła, ceramiki, drewna oraz metalu i występować w otoczeniu zarówno złota, jak i srebra, a także stali szlachetnej. Poza nimi w biżuterii beads pojawiają się też różnego rodzaju zawieszki, na których umieszcza się przeróżne motywy, co stwarza jeszcze więcej możliwości dopasowania bransoletki do indywidualnych oczekiwań. Beads daje nieskończenie wiele możliwości wykorzystania własnych pomysłów do stworzenia oryginalnej biżuterii, pełnej uroku i przyciągającej wzrok. Poza bransoletkami koraliki mogą znaleźć się na kolczykach, łańcuszkach, pierścionkach, a także ozdobach do włosów.

Największą zaletą biżuterii typu beads jest ogromna ilość możliwości jej personalizacji. Tak naprawdę wykorzystując kilka koralików, możemy stworzyć kilka różnych bransoletek na każdą okazję czy też zamienić bransoletkę podkreślającą wieczorowy charakter naszej kreacji na bransoletkę idealnie dopełniającą nasz wakacyjny look. Owa możliwość personalizacji czyni beads doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, który będzie wyrażał nasze uczucia względem niej – miłość, przyjaźń, sympatię itp. Co więcej, jest to pomysł na prezent idealny dla kobiety w każdym wieku, także tej najmłodszej. Piękna kolorowa bransoletka wypełniona koralikami z motywami bajkowymi lub ulubionymi zwierzątkami to prezent, który wywoła uśmiech i zachwyt na buzi każdej małej dziewczynki marzącej o własnej biżuterii.

Beads – od czego zacząć?

Choć podstawą biżuterii typu beads są koraliki, bazą zawsze jest bransoletka modułowa, na której je umieszczamy. I to od jej wyboru powinniśmy rozpocząć kompletowanie biżuterii. Bransoletka w zależności od indywidualnych upodobań może być wykonana ze srebra, złota lub stali szlachetnej, posiadać klasyczne lub ozdobne zapięcie.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na szerokość bransoletki. Niektórzy producenci bransoletek modułowych oferują bransoletki o zróżnicowanej szerokości. Wybierając najbardziej klasyczny model, mamy pewność, że będziemy mogli umieścić na naszej bransoletce każdy rodzaj charmsów i zawieszek. Z kolei decydując się na nieco węższy model, możemy mieć trudność z późniejszym dopasowaniem koralików do bransoletki.

Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić podczas zakupu, jest rodzaj zapięcia bransoletki. Modele przeznaczone do koralików o kwadratowym kształcie mają nieco inne zapięcie niż te, które są kompatybilne z klasycznymi okrągłymi koralikami. Wybór właściwego modelu bransoletki modułowej, dopasowanego do naszych potrzeb, znacznie ułatwia tworzenie przeróżnych kombinacji koralików i zawieszek. Pamiętając o tej zależności, jednym ograniczeniem w komponowaniu własnego zestawu beads może okazać się nasza wyobraźnia.